PÁLIVÉ CHILLI AJI PINEAPPLE /10 SEMEN/

Kód: BKD7
39 Kč
Skladem (4 ks)

Capsicum baccatum

Detailní informace

Detailní popis produktu

PÁLIVOST:  20000-30000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda AJI PINEAPPLE. Tyto chilli žluté barvy jsou původem z Peru a patří mezi mírně pálivé papričky. Jak naznačuje název, vynikají ovocnou chutí s nádechem zralého ananasu. Chuť je svěží, s mírným palem a je výborná pro běžné konzumenty chilli papriček, kteří při konzumaci si vychutnají jak chuť, tak pálivost, která je pro lidí zvyklé na konzumaci chilli papriček příjemná.

 

V našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Podlouhlé lusky jsou vesměs 4-7 cm dlouhé a kolem 2 cm široké. Plody jsou tenkostěnné a vyzrávají do krásné žluté barvy. Jsou velmi aromatické, po rozkrojení nádherně voní. Pálivost při konzumaci není extrémní.

 

AJI PINEAPPLE kolem 90 dnů dobu zrání a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 100 cm – 120 cm šířka keře dosahuje 70 cm, zralé plody jsou žluté barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat, lze ji pěstovat jako víceletou.

Pokud chcete sympaticky pálivou a zároveň příjemně aromatickou chilli papričku, tak odrůda AJI PINEAPPLE nejenže splní, ale bude předčit Vaše očekávání. Tato mírně pikantní odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete lehce pikantní chuť. Vhodná jako součást studené kuchyně - saláty, pomazánky, salsy, grilovací marinády nebo na přímou konzumpci.

 

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

 

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C. Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahují výšky 100 cm a plody kolem 7 cm.

 

Poté, co ukončíte manipulaci se semeny, si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

 

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Středně pálivé
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: