CHILLI PAPRIČKY TABASCO/10 semen/

Kód: CPG5
26 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Capsicum frutescens

PÁLIVOST:  30 000 – 70 000 SHU

CHILLI papričky odrůda TABASCO je snad nejšířejí známa odrůda chilli a je základem pro pálivé omáčky označované stejným názvem. Pochází z Mexika. Patří mezi mírně až středně pálivé odrůdy, které jsou s ohledem na velikost keře a množství plodů velmi vhodné pro balkonové pěstování. Tyto papričky, mají úzké, 4 cm dlouhé tenkostěnné plody s lehce voskovým povlakem. Je taktéž poměrně odolná, lze ji pěstovat venku za teplého léta nebo slunit na balkonu či terase, ale v našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma. Doporučujeme při skleníkové výsadbě širší spon, aby měla dostatek prostoru.

Lusky jsou až kolem 4 cm dlouhé a 0,5 -1 cm široké. Plody mají tenčí stěnu  a  podlouhlý tvar. Plody dozrávají od světlé zelené do žluté a pak z oranžové až po červenou, kdy barva zralých plodů je sytě červená. Plody rostou a jsou na silných stopkách a rostou směrem nahoru. Vhodná je tato odrůda k nasušení i k přípravě pálivých omáček, vhodná pro zavařování. Jako přísada vhodná k masu nebo do guláše a asijské kuchyně. Vynikající jako přísada do nakládané zeleniny, zejména pokud chceme mít pikantní okurky, tak je to správná volba.

TABASCO má střední období dozrávání, které je  kolem 90 dnů a patří mezi středně teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 40 cm, šířka keře dosahuje 30-40 cm, keřík je košatý. Zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete jemnou středně pálivou a zároveň a aromatickou chilli papričku, tak odrůda TABASCO  je vhodnou odrůdou. Tato odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Velmi vhodná do všech pikantních asijských jídel. Dbejte na opatrné dávkování.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 23 - 27 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 40 cm a plody dosahují 4 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: