CHILLI PAPRIČKY SCORPION F1/5 semen/

Kód: CPH1
29 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

PÁLIVOST:  50 000 – 70 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda SCORPION F1. Patří mezi středně pálivé papričky a její původ je v Thajsku, kde patří mezi nejoblíbenější druh pikantních papriček. Je nutno uvést, že nepatří mezi mega pálivé papričky, které mají v názvu SCORPION (třeba moruga scorpion, trinidad scorpion), které jak vzhledem, tak pálivostí jsou typově jiné.

Scorpion F1 patří mezi papričky, které mají úzké, velmi dlouhé tenkostěnné plody. Odrůda je středně odolná, takže lze ji pěstovat venku za teplého léta nebo slunit na balkonu či terase, ale v našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma. Doporučujeme při skleníkové výsadbě širší spon, aby měla dostatek prostoru.

Tělo rostliny je robustní, vytváří jakoby deštník a tím jsou visící plody dobře chráněné. Lusky jsou až kolem 20 cm dlouhé a 1,5 - 2 cm široké. Plody mají tenčí stěnu a podlouhlý tvar. Barva zralých plodů je červená, nezralé plody jsou tmavě zelené. Plody rostou a jsou na silných stopkách a svěšují se. Plody se konzumují jak zelené, tak i zralé, kdy mají větší pálivost.Chuť dozrálých plodů je silně pikantní a aromatická.

Vhodná je tato odrůda k nasušení i k přípravě pálivých omáček, asijských – zejména thajských pikantních jídel, vhodná k naložení Jako přísada vhodná k masitým jídlům nebo do velmi pikantního guláše. Pokud fandíte thajské kuchyni, tak neváhejte. Zjistíte, že Vaše jídlo bude mít úplně jiný chuťový buket.

Scorpion F1 má střední, 90-100 dnů období dozrávání  a patří mezi středně teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 100-120 cm, šířka keře dosahuje 60 cm a pro jeho stabilitu je důležité, aby měl dostatečně velký kořenový systém. Doporučujeme pěstovat  s podporou. Zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete dobrou středně pálivou a zároveň a aromatickou chilli papričku, tak odrůda Scorpion F1    je vhodnou odrůdou. Tato odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Velmi vhodná do všech pikantních asijských jídel. Dbejte na opatrné dávkování.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 23 - 27 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 120 cm a plody dosahují 6 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny, si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

BALENÍ 5 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: