CHILLI PAPRIČKY PEQUIN/10 SEMEN/

Kód: CPD1
27 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Capsicum annuum
PÁLIVOST:  20 000 – 30 000 SHU ( 100 000 SHU)

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda PEQUIN, která je velmi příbuzná s divokými odrůdami papriček chilli. Je také blízce příbuzná odrůda k odrůdě Tepin. Nazývá se také Piquin nebo Chilepequin. Patří mezi nejbarevnější odrůdy. Kromě odlišných plodů má i odlišnou podobu listů a je vysoce žádaná okrasná odrůda.

Keře rostliny jsou poměrně velké a mohou dosáhnout až 120 cm, zejména pokud je úspěšně přezimujeme a pak jejich plody ve druhé plodivé sezóně dosahují pálivost  až 100 000 SHU.

Plod je pevný, lesklý na povrchu hladký, roste vzhůru, plod je do  špičky. Pequin má delší, až 100 dnů vegetační období a patří mezi teplomilné papričky. Pokud chcete podstatně zvýšit pikantnost a pálivost jídla, tak Pequin to zajistí.
Rostlina dorůstá do výšky kolem 80 cm,  po přezimování až 120 cm, produkuje mnoho malých  pálivých papriček, které postupně  mění barvu  od zelené, přes oranžovou do červené, zralé plody jsou sytě červené barvy.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. U odrůd habanero, doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 70 cm a plody dosahují 5 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co skončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!!

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: