CHILLI PAPRIČKY PATIO FIRE/10 semen/

Kód: CPG1
27 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Capsicum anuum

PÁLIVOST:  1500 – 3000 SHU

CHILLI papričky odrůda PATIO FIRE jsou efektní zakrslou parapetovou odrůdou, jedná se o úplnou novinku na Českém trhu. Patří mezi velmi mírně pálivé odrůdy, které jsou s ohledem na velikost keře a množství plodů velmi vhodné pro parapetové nebo balkonové pěstování. Jejichh vzhled naznačuje, že budou mnohem pálivější, než vypadají, ale opak je pravdou. Kromě příjemné, lehce pálivé chuti mohou sloužit jako efektní dekorace, protože plody dozrávají nepravidelně a pak keřík vypadá jakoby hořel.  Tyto papričky, mají úzké, až 10 cm dlouhé tenkostěnné plody s lehce voskovým povlakem. Je taktéž poměrně odolná, lze ji pěstovat venku za teplého léta nebo slunit na balkonu či terase, ale v našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma. Doporučujeme při skleníkové výsadbě širší spon, aby měla dostatek prostoru.

Lusky jsou až kolem 7 - 10cm dlouhé a 1 cm široké. Plody mají tenčí stěnu  a  podlouhlý tvar. Plody dozrávají od světlé zelené do žluté a pak z oranžové až po červenou, kdy barva zralých plodů je sytě červená. Plody rostou a jsou na silných stopkách a rostou směrem nahoru. Tato odrůda je velmi vhodná k přímé konzumaci, do salátů, k vaření mírně pálivých jídel, je vhodná do omáček typu salsa  a také má estetický význam.

PATIO FIRE  má střední období dozrávání, které je kolem 100 dnů a patří mezi středně teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 40 cm, šířka keře dosahuje 30-40 cm, keřík je košatý. Zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete jemnou a zároveň a aromatickou chilli papričku, tak odrůda  PATIO FIRE  je vhodnou odrůdou. Tato odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete jemnou pikantní chuť.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 23 - 27 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 40 cm a plody dosahují 4 cm.

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: