CHILLI PAPRIČKY ODRŮDA INFINITY/5 SEMEN/

Kód: CPB8
39 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Capsicum chinense
PÁLIVOST:  1 060 000  -  1 176 182 SHU !!!

 

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda INFINITY. Odrůda vznikla náhodným křížením v Anglii u Nicka Wooda, pěstitele, prodejce a propagátora chilli papriček. JE TO JEDNA Z NEJPÁLIVĚJŠÍ ODRŮD CHILLI PAPRIČEK. V našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

 

Lusky jsou asi 5 cm dlouhé a 2,5 - 3 cm široké. Plody mají tenčí stěnu a  charakteristický tvar, občasně se plody podobají odrůdě T BUTCH ale není tak zřetelné spojení jakoby dvou různých papriček. Tvar je obtížně popsatelný, protože plody jsou  různě skroucené, občas plody připomínají odrůdu moruga, občas trinidad, některé jsou nespecifikovatelné úplně ale vesměs jsou silně vrásčité. Plody často než dozrají, mají současně část plodu zelenou, část žlutou a světle červenou. Barva zralých  plodů je červená. Plody rostou vesměs odděleně,a jsou na silných stopkách, a pokud vytvoříte dobré podmínky můžete dosáhnout dobré výnosnosti z jedné rostliny. Plody mají výraznou a silné aroma. Pálivost při konzumaci není nárazová, ale postupně zesiluje až násobí. Chuť plodu vynikne teprve při odeznívání pálivosti, je ovocná a nejblíže má k chuti zralých jablek.

INFINITY taktéž  má delší, až 120 dnů vegetační období a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 120 cm, šířka keře dosahuje 80 cm, keřík je košatý a pro jeho stability je důležité, aby měl dostatečně velký kořenový systém. Zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda INFINITY je určitě vhodnou odrůdou. Tato vysoce pikantní odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Velmi vhodná do všech pikantních asijských jídel. Dbejte na opatrné dávkování.

 

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

 Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 120 cm a plody dosahují 5 cm.

 

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

 BALENÍ 5 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: