CHILLI PAPRIČKY MEM JOLOKIA /5 semen/

Kód: CPH8
27 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

PÁLIVOST:  do 250000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda MEM JOLOKIA. Patří mezi středně pálivé papričky a její původ je v Indii, provincie Assam, a přímo odtud naše semena jsou (jako většina jolokii, které prodáváme). Patří mezi papričky, které mají malé, vzpřímené tenkostěnné plody. Je celkem odolná, lze ji pěstovat i venku za teplého léta ale v našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou až kolem 5 cm dlouhé a 1 cm široké. Plody mají tenčí stěnu  a  podlouhlý tvar. Barva zralých plodů je červená. Plody rostou vesměs odděleně a jsou na silných stopkách a rostou vzhůru a nesvěšují se. Chuť dozrálých plodů je typicky zeleninová a středně ostré pálivosti. Vhodná je tato odrůda k nasušení i k přípravě pálivých omáček nebo do asijských jídel.Papričky lze kontumovat již od stavu, kdy jsou zelené

MEM JOLOKIA má stření, kolem 100 dnů období dozrávání období a patří mezi středně teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 120 cm, šířka keře dosahuje 80 cm, keřík je košatý a pro jeho stability je důležité, aby měl dostatečně velký kořenový systém. Doporučujeme pěstovat  s podporou. Zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat.

Pokud chcete středně pálivou a zároveň a aromatickou chilli papričku, tak odrůda MEM JOLOKIA   je určitě vhodnou odrůdou. Tato odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Velmi vhodná do všech pikantních asijských jídel. Dbejte na opatrné dávkování.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 23 - 27 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla ( je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rošení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 120 cm a plody dosahují 6 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

BALENÍ 5 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: