CHILLI PAPRIČKY LITTLE ELF/10 SEMEN/

Kód: CPE8
29 Kč –34 %
CHILLI PAPRIČKY LITTLE ELF/10 SEMEN/
29 Kč –34 % 19 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Capsicum annuum
PÁLIVOST:  20 000 – 30 000 SHU

*Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda LITTLE ELF. Tato odrůda získala svůj název podle toho, že jak plody dozrávají, tak mění barvu jako duha a připomínají tak malé barevné čepičky elfů.  Plody přecházejí barevně od žluté, přes světle fialovou a oranžovou do sytě červené barvy. Rostlina dorůstá do výšky kolem 40 cm, výjimečně až 50 cm, má velké množství plodů, plody jsou menší, kolem 2-3 cm. Rostlina má ráda slunečné stanoviště. Lusky jsou vhodné k sušení a zavařování, po zpracování ztrácí část své pálivosti. Esteticky je to rostlina vhodná k oživeni okenních parapetů.
Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a  karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a  jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

*Pěstování:
Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.
Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.Při klíčení nutno dodržet teplotu 25-30°C.

Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 18 °C.Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů.


*Lze je pěstovat po celý rok, pokud je chceme pěstovat venku, tak můžeme, ale musíme předpěstovat a vysadit ven v polovině června a přesazujeme rostliny 15-20 cm vysoké. Vyžaduji slunné stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 50 cm a plody dosahují 3 cm.

BALENÍ /10 SEMEN/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: