CHILLI PAPRIČKY LARGE RED CHERRY/10 SEMEN/

Kód: CPD9
27 Kč
Skladem (4 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

PÁLIVOST:  2 500 – 5 000 SHU

Capsicum annuum

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda RED CHERRY LARGE původem z Maďarska, běžně nazývané cherry pálivé feferonky, které dostaly své jméno podle podoby s velkými třešněmi.

Lusky jsou kulaté, asi 3 cm v průměru na silné stopce, která je pevná i když plody jsou zralé, takže nejlepší je plody odstřihávat nůžkama. Mají silnou stěnu a dozrávají ze zelené do syté červené barvy. Keř je hustý, kompaktní. Odrůda má kratší vegetační období – kolem 75 dnů a patří mezi odolné druhy papriček, které nevyžadují  tak velkou péči jako řada dalších odrůd.

Rostlina dorůstá do výšky kolem 60 cm, výjimečně až 70 cm, má velké množství plodů, zralé plody jsou červené barvy.Papriky můžete použít čerstvé do salátů nebo jako příloha k sendviče a jsou také velmi chutné, když plněné sýrem. Jsou také vhodné pro naložená, třeba v oleji. Ideální do pravého guláše. Pokud chcete dobré pikantní jídlo, tak neváhejte.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 25 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim.

V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 70 cm a plody dosahují 3 cm v průměru.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co skončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!!

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: