CHILLI PAPRIČKY JALAPEŇO EARLY/10 SEMEN/

Kód: CPA7
26 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Capsicum annuum
PÁLIVOST:  2 500 – 8 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda JALAPEŇO EARLY, která má svůj původ v Mexiku ve městě Jalapa. Jalapeňo patří mezi nejznámější druhy papriček a patří mezi široce využívané papričky. Tento druh je podobný "normálním" Jalapeno, ale jak jeho název napovídá, Early Jalapeno dozrává rychleji než ostatní Jalapeno odrůdy. Obecně to znamená 1 až 2 týdny rychleji. Většina Jalapenos nepatří mezi  hodně pálivé, ale vyskytují se i brutálnější odrůdy. V Mexiku, těmto papričkám říkají Jalapeno Cuaresmenos. Zralé se často suší a vyuzuje. Tento produkt se nazývá chipotle. Jalapeno a má jedinečnou chuť. Komerčně pěstována jalapeno se často konzervují nebo nakládají.

Tyto jalapenos mohou být použity čerstvé nebo řezané do kroužků pro nachos a jsou také vynikající v dušených polévkami či doplněk na pizzu. Připravuje se z nich také velmi chutná salsa.Často se konzumují plněné masem nebo pro přípravu tradičního mexického jídla Jalapeno Poppers, který lze jednoduše popsat jako papriky plněné sýrem.  Jedna z nejchutnějších odrůd pro přímou konzumaci i další zpracování.

Lusky papriček jsou asi 7 cm dlouhé a 3  - 4 cm široké. Tyto papričky Early Jalapeňo mají kratší vegetační období – kolem 50 dnů. Větvičky jsou náchylnější k olámání. Vytváří mnoho květů. Stěny plodů jsou tlusté a vytvářejí silnou dužinu. Rostlina dorůstá do výšky kolem 50 cm, výjimečně až 70 cm, má velké množství plodů, zralé plody jsou sytě červené barvy.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 22 - 30 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 20 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů a také k praskání stěn plodů.  Může se také projevit strupovitost, ale ta není na závadu, pouze kazí estetický dojem. Dobře se pěstují ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, potřebuji dlouhý osvit, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 70 cm a plody dosahují 7 cm.

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: