CHILLI PAPRIČKY HOT PORTUGAL/10 SEMEN/

Kód: CPC5
27 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Capsicum annuum
PÁLIVOST:   5 000  až  20 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda HOT PORTUGAL. Patří mezi nejstarší odrůdy z hlediska komerčního zpracování. Chuťově vynikající paprika, u které tvarem a zakřivením můžou její plody připomínat beraní nebo kozí rohy. Křupavé plody mírné pálivosti jsou důvodem pro oblibu této odrůdy pro použití ve studené kuchyní a pro přímou konzumaci. Lze jej zavařovat. Sušené plody se často používají k dekorativním účelům.

Kompaktní odrůda ideální pro kontejnery s atraktivními plody klasického chilli vzhledu, mírně pálivé, aromatické lusky. Nejlepší pro pěstování ve sklenicích, ideální pro venkovní nebo domácí pěstování v květináči nebo truhlíku, v létě lze vystavovat na balkon či terasu.

Vytvářejí kompaktní keř s hojností plodů, které se používají čerstvé, sušené i zavařené. Po usušení používáme jako koření. Ideální k pojídání začerstva.

Odrůda vytváří plody až 20 cm dlouhé, 4 cm široké.

HOT PORTUGAL  má kolem 70  dnů dlouhé vegetační období a patří mezi  odolné papričky s menšími nároky na pěstování. Možno pěstovat i venku, na teplém a slunečném místě.
Rostlina dorůstá do výšky kolem 80 cm, výjimečně až 100 cm, má velké množství plodů, zralé plody jsou červené barvy. Rostlina rychle nasazuje větve, které ke konci roku sílí a dřevnatí. Při nasazování plodů rostlinu vyvážeme (zejména když chceme ponechat velké množství plodů) nebo provedeme zaštipování. Příliš zatížené větve se lámou. Doporučujeme větší spon, 40 – 50 cm. Dozrává do červené barvy.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.

Při klíčení nutno dodržet teplotu 20 - 25 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 20 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. Nejvíce ji vyhovuje prohnojená humózní půda, která je vzdušná a dostatečně vlhká.

Odrůdu doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 100 cm a plody dosahují 20 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co skončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!!

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: