CHILLI PAPRIČKY FRESNO/10 SEMEN/

Kód: CPC4
27 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Capsicum annuum
PÁLIVOST:  2 500  až  8 000 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda FRESNO. Pro tuto odrůdu se také používají názvy Caribe Guero nebo Kenyan Tato odrůda je široce pěstuje v Kalifornii, Texasu a Novém Mexiku a je používaná pro komerční pěstování na plantážích. U nás málo známa a nedoceněná.  Chuťově vynikající paprika připomínající  Jalapeňo a také se využívá stejně jako Jalapeňo. Zelené papriky se dají použít do mnoha pokrmů jako méně pálivé. Jsou  vynikající v dušených polévkami či doplněk na pizzu. Připravuje se z nich také velmi chutná salsa. Často se konzumují plněné masem nebo pro přípravu jídel mexické kuchyně.Jedna z velmi chutných odrůd pro přímou konzumaci i další zpracování

Kompaktní odrůda ideální pro kontejnery s atraktivními plody klasického chilli vzhledu, mírně pálivé, má silně aromatické lusky. Nejlepší pro pěstování ve sklenicích, ideální pro domácí pěstování v květináči nebo truhlíku, v létě lze vystavovat na balkon či terasu. Roste vzhůru na silném stonku, při dozrání se ohýbá k zemi. Lusk má hrubou stěnu a odrůda je velmi plodivá.

Vytvářejí kompaktní keř s hojností plodů, které se používají čerstvé, sušené i zavařené. Po usušení používáme jako koření. Ideální pro omáčky, koření, nakládání nebo k pojídání začerstva.

Odrůda vytváří plody až 7 cm dlouhé, 2 cm široké.

FRESNO  má kolem 100  dnů dlouhé vegetační období a patří mezi  teplomilné papričky. Možno pěstovat i venku, na teplém a slunečném místě.
Rostlina dorůstá do výšky kolem 50 cm, výjimečně až 60 cm, má velké množství plodů, zralé plody jsou červené barvy. Dozrává ze zelené přes oranžově žlutou do červené.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 20 - 25 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 20 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim.

V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. Nejvíce ji vyhovuje prohnojená humózní půda, která je vzdušná a dostatečně vlhká. Odrůdu doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 60 cm a plody dosahují 7 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co skončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!!

BALENÍ 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: