CHILLI papričky Trinidad 7 POT DOUGLAH /5 semen/

Kód: CPH3
29 Kč
Skladem (> 5 ks)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Capsicum chinense

PÁLIVOST:  800 000 - 1 000 000 SHU!!!

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda TRINIDAD 7 POT DOUGLAH - JEDNA Z NEJPÁLIVĚJŠÍ ODRŮD CHILLI PAPRIČEK V našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou až 6 cm dlouhé a 3 - 4,5 cm široké. Plody mají tenčí stěnu a většinou vejcovitý nepravidelný tvar. Barva zralých plodů je hnědá, vypadají jako vyuzené. Plody rostou vesměs odděleně a jsou na silných stopkách, a pokud vytvoříte dobré podmínky, můžete dosáhnout velmi výnosnosti z jedné rostliny. Rostlina vzhledem ke svým rozměrům vyžaduje prostor. Rostlina kvete v podstatě po celou dobu života. Plody mají výraznou a silné aroma. Chuť dozrálých plodů je ze začátku suchá a lehce aromatická s rychlým nástupem ostré pálivosti. Vhodná je tato odrůda k nasušení i k přípravě extremně pálivých omáček.

TRINIDAD 7 POT DOUGLAH má delší, až 120 dnů období dozrávaní a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 140 - 160 cm, šířka keře dosahuje 90 – 110 cm keřík je košatý a pro jeho stabilitu je důležité, aby měl dostatečně velký kořenový systém. Zralé plody jsou červené barvy. Rostlinu lze tvarovat a zmlazovat, je vhodné prostřihnout, aby se nelámaly větvičky resp. poskytnout větvičkám oporu.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda TRINIDAD 7 POT DOUGLAH  je určitě vhodnou odrůdou. Tato vysoce pikantní odrůda se dobře suší a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete pikantní chuť. Velmi vhodná do všech pikantních asijských jídel. Dbejte na opatrné dávkování.

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 24 - 27 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 22 °C a neměla by jít do extremních hodnot nad  28 °C.  Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 22 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 160 cm a plody dosahují 6 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny  si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

BALENÍ 5 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: