CHILLI PAPRIČKA CAROLINA REAPER CHOCOLATE /5semen/

Kód: CR14
75 Kč
Skladem (> 5 ks)

Capsicum chinense

Detailní informace

Detailní popis produktu

Současným absolutním vítězem mezi chilli papričkami je odrůda HP22B CAROLINA REAPER a stvořil po dlouhodobém úsilí pěstitel ED CURRIE, který svůj pěstitelský úspěch představil světu koncem roku 2012.

Další úspěšnou pěstitelskou odrůdou je CAROLINA REAPER CHOCOLATE, která patří mezi současné hity mezi chilli papričkami a její semena vám nabízíme.

Jelikož odrůda CAROLINA REAPER CHOCOLATE patří mezi velmi teplomilné odrůdy, tak v našich podmínkách lze nejlepších výsledků dosáhnout při pěstování ve skleníku nebo fóliovníku (dostatek tepla a světla a prostoru) nebo doma.

Lusky jsou malé, kolem 4 – 5 cm dlouhé a 3-4 cm široké. Plody mají velmi nepravidelný tvar, pokroucené s malým ocáskem. Plody se po dozrání vybarví na krásnou, čokoládovou barvu. Rostou často po 2-3 kusy vedle sebe na samostatných stopkách a pokud vytvoříte dobré podmínky, můžete dosáhnout velmi vysoké výnosnosti z jedné rostliny. Plody mají výraznou chuť a pronikavé aroma. Pálivost při konzumaci není nárazová, ale postupně zesiluje.


CAROLINA REAPER CHOCOLATE má delší, 120 dnů a více, vegetační období a patří mezi vysoce teplomilné papričky. Rostlina dorůstá do výšky kolem 160 cm, šířka keře dosahuje až 90 cm, zralé plody jsou čokoládově hnědé barvy. Rostlinu lze zastřihávat.

Pokud chcete velmi pálivou a zároveň silně aromatickou chilli papričku, tak odrůda CAROLINA REAPER CHOCOLATE nejenže splní, ale bude předčit Vaše očekávání. Proto konzumujte s nejvyšší opatrnosti!!!

Papričky této nejpikantnější odrůdy lze sušit a tak máte jedinečnou možnost mít skvělé koření vhodné do každého jídla, kde potřebujete skutečně pikantní chuť. Dbejte na opatrné dávkování.

 

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

Pěstování:

Rostlina patří mezi dobře pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad.

Doba klíčení je delší, může trvat i více než 30 dnů. Semena namočíme ve vodě. Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme klíčit pod sklem, pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký. Při klíčení nutno dodržet teplotu 28 - 32 °C, při pěstování by teplota neměla klesnout pod 24 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru. Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla (je vhodné dosvětlovat), které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 24 °C. Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim. V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. V době zrání plodů omezíme zálivku na občasné rosení. Pravidelně přihnojujeme. U této odrůdy doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 160 cm a plody dosahují 5 cm.

Při manipulaci s těmito semeny byste měli být opatrní (použijte třeba rukavice), nesahat si na oči nebo jiná místa těla, kde necitlivější pokožka. Poté, co ukončíte manipulaci se semeny, si důkladně umyjte ruce!!! Uschovejte mimo dosah dětí!!!

Balení 5 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Velmi pálivé
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: